Bir ürünün son kullanma tarihi nedir?

Ürününüz açılmadıysa ve 3 yıldan daha az bir süre içerisinde üretilmişse, nemden ve sıcaktan korunmuşsa kullanılabilir durumdadır.Ürün açıldıktan sonra, uygun sıcaklıkta saklanmış, hijyenik şartlarda kullanılmış, başka bir ürünle karışmamış ve her kullanımdan sonra itinayla kapatılmışsa, ürün birkaç aç boyunca bozulmadan saklanabilir.

Eğer ek bilgi almak isterseniz, CRM yetkililerimiz Pazartesi-Cuma günleri arası saat 9:00 ile 18:00 saatleri arasında hizmetinizdedir. Numaramız, +90 212 782 70 10 (PBX)

Ürünlerinizi hayvanlar üzerinde deniyor musunuz?

2006 yılından bu yana Adnan Akat Cosmetics üretilmiş ürünlerin değerlendirmesi için laboratuvar hayvanı yöntemine başvurmamaktadır.

Kimyasal içeriklere sahip olduğu için, Avrupa Birliği kuralları ve uluslararası çeşitli kurallara göre tedarikçiler, ürünlerin içeriğiyle ilgili testleri yapıp bu ürünlerin zararsız olduklarının garantisini vermek zorundadır.

Ürünlerinizin ambalajları geri dönüştürülebilir mi?

Plastik ambalajların taşınması enerji kullanımı bakımından cam ambalajlara nazaran daha ekonomiktir. Buna bağlı olarak, hafif olmalarından dolayı taşıma sırasında daha az enerji tüketimi sağladıklarını ve çevreye daha zararsız olduklarını söyleyebiliriz.

Saçlarımın boyamadan sonra hangi renkte olacağını nasıl öğrenebilirim?

İşlemin sonucu sizin saçınızın doğal rengine bağlı olarak ve geçmişte uyguladığınız boyalara bağlı olarak değişir. Tüm boya kutularımızın üzerinde uygun şartlarda boyanmış saç renkleri bulunmaktadır.

Bekleme süresine bağlı kalmak zorunlu mudur?

Evet. Bekleme süresi (ürünün tamamı saçların tamamına uygulandıktan sonra) kesinlikle ürünün kullanım talimatında belirtilen bekleme süresinden az veya çok olmamalıdır, çünkü tüm ürünler belirli bir bekleme süresine göre oluşturulmuştur. Boyayı belirtilen bekleme süresinden daha fazla bekletilmesine gerek yoktur çünkü renk pigmentleri zaten işlevlerini tamamlamışlardır.

Boyayı bekleme süresinden daha az süre bekletmek ise renk pigmentlerinin yeterince gelişmesine engel olacaktır.

t

Bir perma veya bir düzleştirme yaptıktan sonra aynı gün içerisinde saçı boyamak mümkün müdür?

Bizim size tavsiyemiz, öncelikle perma veya düzleştirme işlemi yaptıktan sonra 15 gün bekleyip, daha sonra bir kalıcı boya işlemi uygulamanızdır.

Bir saç boyası başka bir boyanın rengini açabilir mi?

Hayır. Bir saç boyasının rengini açabilmek için, öncelikle bir boya çıkartıcı kullanarak saçlarınızın boyasını çıkartıp sonra yeni bir renk uygulamanız gerekmektedir.

Sorunuz çok kişisel bir cevap gerektirdiğinden yazılı olarak açıklaması zor olmaktadır.

Renk çözme (renk çıkarma) eylemi çok teknik bir eylemdir ve seçilen renge saçınızın uyum sağlayabilmesi için işlemin son derece titizce ve uygun şartlarda gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Boyama işlemi sonucunda saç rengim kızıl/mor bir renge dönüştü. Ne yapabilirim?

Size özel bir çözüm bulunabilmesi açısından,  Uzman Teknik ekibimizi arayarak yardım alabilirsiniz. +90 212 782 70 10 (PBX)

Cilt alerjisi testi nasıl yapılır?

Varsa küpelerinizi çıkartınız. Kulağınızın arkasına bir bozuk para büyüklüğündeki ürünü bir kulak pamuğuyla uygulayınız .

  • Bir damla “konsantre renk” A’yı, A tüpünden alıp uygulayınız. Olası lekelere karşı, A tüpünden alınan damla alınırken dikkatli bir şekilde, tüpün ağzının yukarıya dönük olmasını sağlayıp hafif baskıyla alınız. Daha sonra A tüpünü dikkatlice kapatınız.
  • Hafif bir miktar “renklendirici krem” A’yı en büyük tüpten alıp, “konsantre renk” ‘ i uyguladığınız alana uygulayınız ve 2-3 dakika kuruma süresi bırakarak uygulayınız. Daha sonra büyük tüpü dikkatlice kapatınız.
  • İşlem yapılan bölgeyi yıkamadan, üzerini kapatmadan ve dokunmadan 48 saat bekleyiniz.

Eğer bu süre zarfında, testi uyguladığınız böllgede veya etrafında anormal tepkimeler, kaşınma, şişme veya bir şişme farkederseniz, BOYAMAYI GERÇEKLEŞTİRMEYİNİZ.

X)

Daha önce saç boyası kullandım ve alerjik bir tepkimeyle karşılaşmadım. Yinede cilt alerjisi testi uygulamalı mıyım?

Evet, her zaman, boyamadan 48 saat önce, ürünün içerdiği maddelere karşı bir hassas olup olmadığınızdan emin olmak için bu testi uygulamalısınız.

Gebelik sürecince saç boyamak doğru olur mu?

Eğer saçlarınızı gebeliğiniz sırasında boyayacaksanız size, düzenli olarak konrole gittiğiniz doktordan tavsiye almanızı öneririz.Doktorunuz size saçlarınızı boyama izni verdikten sonra, güvenlik testine ve sürecine uymanız gerekmektedir.Bu da 48 saat öncesinde uygulanan cilt alerjisi testidir.Çok istisnai de olsa, saç boyalarına karşı bazı tüketicilerin alerjisi olduğu bilinmektedir. Her boyamadan önce sistematik olarak uygulanacak olan bir cilt alerji testi, ürüne karşı duyarlı olup olmadığınız konusunda bilgi sahibi olunmasını sağlamaktadır.

Saç boyamak saçları yıpratır mı?

Hayır, bekleme sürelerine ve kullanım talimatlarına sadık kalındığı sürece yıpratmaz. Bununla beraber size tavsiyemiz, ani ve sık renk değişimlerine ve renk çözücülerine başvurmamanızdır. Çünkü hassaslaşan bir saç parlaklığını kaybeder. Saç uyguladığınız boya rengine farklı bir şekilde tepki vererek beklediğiniz sonucu vermeyebilir.

Yumuşak ve parlak bir saç yapısını korumak için ADNAN AKAT COSMETICS, sizler için, saç sağlığını ve parlaklığını koruyan yeni formüller geliştirmektedir.

Saç boyam beyazlarımı tamamen kapatmadı. Ne yapmalıyım?

Size özel bir çözüm bulunabilmesi açısından,  Uzman Teknik ekibimizi arayarak yardım alabilirsiniz. +90 212 782 70 10 (PBX)

Saç boyamanın saç dökülmesinde bir etkisi var mıdır?

Kesinlikle hayır. Saç dökülmesi özellikle iç organizmanın yalnış bir şekilde işlemesine (hormonel değişiklikler, beslenme eksikliği, aşırı yorgunluk, tedavi ilaçlarının kullanımı) ve saç derisinde bulunan tüy bölümünün yanlış işlemesine bağlıdır.

Boyama eylemi saç derisinin görünen kısmına yani kılcal liflere uygulanır.

Saç rengim ile ilgili boyama işleminin sonuçlarını düzeltmek için tavsiyelere ihtiyacım var.

Size özel bir çözüm bulunabilmesi açısından,  Uzman Teknik ekibimizi arayarak yardım alabilirsiniz. +90 212 782 70 10 (PBX)

Saçlarıma kına yaktım; Bir boyama yapmam sakıncalı mıdır?

Kına yakmadan önce veya yaktıktan sonra saçlarınızı düzenli bir şekilde boyamanız tavsiye edilmez. Bilindiği üzere, bu ürünler oksijenli boyalarla uyuşmayan maddeler içerir ve bu iki karışım saçlarınızı kırılganlaştırabilir ve/veya saçlarınıza zarar verebilir.

Tek yapmanız gereken saçlarınızın tamamen uzamasını bekleyip veya kınalı/boyalı bölümlerin kestirip, saçlarınızı tamamen doğal haline geri döndürdükten sonra boyayı uygulamak olacaktır.

Bir cildin yağlı olduğu nasıl anlaşılır?

Cildin yağlılığı cildin yağ salgılamasına (sebum) ve bunun bolluğuna bağlıdır. Yağlı ciltlere genelde ergenlik çağındaki bireylerde, genç yaştaki reşit insanlarda ve erkeklerde rastlanır.Derinin salgıladığı yağ(sebum) cilde, çene, alın ve burun kanatları bölümlerinde parlaklık verir.

Yağlı bir cilt biraz kalın bir koruyucu yağlı tabakayla kaplıdır.Bu tabaka cildi susuzluktan korumaktadır.

Güzel bir cilt olabildiğince uzun bir süre nasıl korunur?

Ergenlik çağından itibaren bakımını sağlayarak. İlk güzellik hamlesi, cildin, deri yapınıza uygun yumuşatıcı ürünlerle düzenli olarak yıkanmasıdır. Zamanla basit bakım kremleri( günlük krem, gece kremi, göz çevresi kremi…) bu rutine dahil olur; hatta bu bakım süreci özgün bakım kremleriyle(maske,vb) de çeşitlendirilebilir.

Bakım yapılırken dikkat edilmesi gereken önemli unsurlar, yaşımız ve cildimizin beklentileri olmalıdır.

Karma veya normal bir cilt nasıl ayırt edilir?

Normal bir cilt, dokunulduğunda yumuşak, tekdüze görünür ve pürüzlerden arınmış biçimdedir. “T Bölgesi” (alın, burun, çene) olarak adlandırılan bazı bölgeler yağlı ve parlak ise bu cilde karma cilt denir.

The message will be closed after 20 s
Ajax Loading